Display:

Tvaika izolācijas membrānas mājas siltināšanai izmanto, lai novērstu mitruma iekļūšanu no iekštelpām uz siltumizolācijas materiāliem, kas izmantoti konstrukcijās. Vairums izolācijai izmantoto materiālu, kļūstot mitri, maina savu ģeometriju, rodoties atstarpēm un tukšumiem, ti siltinājums pārstāj blīvi piekļauties mājas konstrukcijām (kas ir viens no galvenajiem nosacījumiem, lai mājā būtu silts), vai zaudē izolācijas īpašības saskaroties ar mitrumu. Ņemot vērā to, ka mājas karkass 70-80% sastāv no izolācijas materiāla, būtu vēlams pievērst uzmanību galvenajiem nosacījumiem, kas saistīti ar tvaika barjeras izvēli un uzstādīšanu.

Tvaika izolācijas membrānas atšķiras pēc to īpašībām. Mitrām telpām vai telpām ar augstu temperatūru, piemēram saunām, ir vajadzīgas savādākas membrānas kā istabās.

Ir divu veidu tvaika barjeras

Tvaiku caurlaidīgās membrānas

Tvaika izolācijas membrānas tiek izmantotas, lai aizsargātu sienau no tvaika mitruma, kas nāk no telpu iekšpuses, tās palēnina tvaiku iekļūšanu sienās, bet nepārtrauc šo procesu pilnībā, lai nodrošinātu veselīgu mikroklimatu mājā. Parasti tvaika caurlaidības koeficients svārstās no 2 metriem līdz 8 metriem. Tas nozīmē, ka, tiklīdz telpās uzkrājās zināms daudzums tvaika, membrāna to caurlaidīs izolācijā un pēc tam cauri difūzijas membrānai uz āru. Lai tā notiktu, tvaika caurlaidības koeficientam istabas iekšpusē esošai membrānai ir jābūt 5 reizes lielākam par ārpusē esošo membrānu.

Tvaika necaurlaidīgas membrānas

Šajā gadījumā tiek izmantotas gan polietilēna plēves, gan atstarojošas plēves (izmanto siltuma enerģijas ietaupīšanai).

Ir svarīgi saprast, ka tvaiku izolācijas plēves atšķiras no parastajām polietilēna plēvēm. Latvijā ir standarts (biezums nav mazāks par 0,200 mm un noturība pret ultravioleto starojumu).

Tā kā šī plēvju grupa ir tvaiku necaurlaidīga, ir jānodrošina mājas piespiedu ventilācija.

Ir jānodrošina arī atloku un savienojumu pilnīga salīmēšana.