Galvenais anti-kondensāta plēvju pielietojums ir slīpajiem metāla jumtiem, tiem vairāk nepieciešama uzticama aizsardzība pret koroziju no ūdens tvaiku iedarbības kas izdalās kā no siltinātām, tā arī no nesiltinātām jumtu konstrukcijām. Anti-kondensāta hidroizolācijas tvaika necaurlaidīgā plēve aizsargā jumta seguma un konstrukciju iekšējo virsmu no kondensāta negatīvās ietekmes, kas rodās iztvaikojot mitrumam no siltinātām konstrukcijām un no ārējiem faktoriem (sniegs, lietus).
Augšējais lamināta slānis nosaka anti-kondensāta materiāla hidroizolācijas īpašības. Savukārt apakšējā slāņa augsto absorbējošo īpašību dēļ tiek nodrošināta ūdens tvaika noturēšana, novēršot kondensētā mitruma nokrišanu no plēves virsmas uz siltinājumu un spāru sistēmas elementiem.
Galvenās šādu plēvju priekšrocības ir labas hidroizolācijas īpašības un zemas cenas salīdzinājumā ar "elpojošām". Tomēr ne vienmēr to pielietošana konstrukcijās maksās mazāk. Fakts ir tāds, ka zemplēves ventilācijas sprauga tiek veidota, izmantojot papildu latas, kas uzmontētas uz spārēm. Tātad, tiks izlietots vairāk kokmateriāla un citu palīglīdzekļu – antiseptisko, liesmu slāpētāju un stiprinājumu.
Kā arī būs nepieciešams papildu laiks, pūles un nauda uzstādīšanas darbu veikšanai. Bet ir vēl nopietnāks trūkums: sarežģītas konstrukcijas jumtiem (ar koru un satekņu krustojumiem, vairākiem mansarda logiem, uc) ir ļoti sarežģīti, un bieži vien pat nav iespējams nodrošināt nepieciešamo gaisa plūsmu abās ventilācijas spraugās (īpaši apakšējā), pie tam katrā starpspāru laukumā. Vēl viens no šīs konstrukcijas trūkumiem ir augsta riska pakāpe mitruma nokļūšanai uz siltumizolācijas no nepietiekama iekštelpu blīvējuma tvaika izolācijas salaidumu vietās tādās kā jumtu logu, cauruļu u.c. pieslēgumu vietās.